23 marca w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku odbyła się XVIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs poezji Wisławy Szymborskiej pod hasłem „Niektórzy lubią poezję”. Wybór poezji Wisławy Szymborskiej był dość oczywisty, gdyż jest ona jedną z patronek roku 2023, wskazaną przez Senat RP. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych. Do oceny umiejętności recytatorskich uczniów i czuwania nad prawidłowym przebiegiem konkursu zaprosiliśmy jury w składzie : Anna Gajewska z ZS nr 2 w Płońsku, Katarzyna Myszyńska z LO nr 1 w Płońsku i Katarzyna Karczewska z BP w Płońsku. Jury, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, zrozumienie tekstu, interpretację i ogólny wyraz artystyczny, dokonało następującego wyboru :

I miejsce - Blanka Wolska ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie

II miejsce – Aleksandra Zielińska ze Szkoły Podstawowej w Sarbiewie

III miejsce (ex aequo) – Alicja Chylińska ze Szkoły Podstawowej w Starym Gralewie i Maja Makowska ze Szkoły Podstawowej w Sarbiewie

Jury zdecydowało również o przyznaniu 3 wyróżnień dla :

Zuzanny Piotrowskiej ze Szkoły Podstawowej w Grodźcu, Jakuba Rajewskiego ze Szkoły Podstawowej w Kroczewie i Emilii Sadochy ze Szkoły Podstawowej w Kroczewie.

Dziękujemy wszystkim za udział a laureatom gratulujemy.

Dziękujemy sponsorowi, Bankowi Spółdzielczemu w Płońsku, za ufundowanie nagród oraz przekazanie gadżetów. Dziękujemy również Fundacji Wislawy Szymborskiej za udostępnione materiały promocyjne.