15 września tradycyjnie obchodzony jest dzień kreatywności pod nazwą Dzień Kropki. Ma on uświadamiać, że nawet zwykła, mała kropka może być impulsem do kreatywnych działań. Taką inspiracją może okazać się również np. kreska. A co może powstać jeśli połączymy kropkę z kreską? Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy II d z Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Walerego Jędrzejewicza w Płońsku. Podczas zajęć „Spotkanie kropki z kreską”, przeprowadzonych w oparciu o tekst książki „Kropka i kreska” Véronique Cauchyi i Laurenta Simona, dzieci tworzyły wymyślne płaskie i przestrzenne figury z klocków imitujących kropki i kreski. Spotkanie w bibliotece zakończyło się malowaniem fantazyjnych obrazów w kropeczki przy użyciu patyczków higienicznych. Podczas zajęć dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością i umiejętnością współpracy w grupie.