29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W związku z tym w wielu szkołach powiatu płońskiego odbyły się spotkania  poświęcone głośnemu czytaniu wybranych tekstów. Nasi pracownicy uczestniczyli      w kilku z nich. Katarzyna Karczewska miała przyjemność czytać, wraz z uczniami kl. VIII  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dzierzążni, fragment książki Wacława Holewińskiego „Opowiem ci o wolności” oraz w oddziale przedszkolnym opowiadanie „Pani Jesień”. Uczestniczyła również w spotkaniu klasy VIII  w Szkole Podstawowej            im. Wandy Chotomskiej w Kucicach Nowych, gdzie czytano książkę „Wanda Chotomska dzieciom”.

Po raz kolejny Renata Grabowska i Maria Wilk zostały zaproszone do Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą. W tym roku w tej szkole czytano głośno „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, włączając się tym samym jednocześnie w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Podczas niezwykle klimatycznego i nastrojowego spotkania Renata Grabowska odczytała utwór „Rękawiczka”.