wrze2017glTradycyjnie pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku zorganizowała  w plenerze. Spotkanie miało charakter integracyjny, ale jego głównym celem było przedstawienie oferty edukacyjnej naszej biblioteki. Bibliotekarze wybierali  interesujące ich działania – zgodnie z oczekiwaniami swoich uczniów oraz w nawiązaniu do założeń polityki oświatowej państwa. Druga część spotkania poświęcona była promowaniu wśród uczniów zdrowego stylu życia. Prelekcję przygotowała Renata Kozakiewicz z ZS w Czerwińsku, która zwróciła uwagę na połączenie aktywności fizycznej ze zdrowym odżywianiem. Zachęcała do podjęcia działań uświadamiających, jak szkodliwe jest tzw. „śmieciowe jedzenie” i przekonywała do wybierania potraw zdrowych. A o tym, że zdrowe może być też smaczne przekonałyśmy się degustując dania i przekąski, które przygotowały uczestniczki spotkania.