Spotkanie zespołu samokształceniowego

W czwartkowe (01.03.2007) popołudnie odbyło się kolejne spotkanie w ramach zespołu samokształceniowego. Było to spotkanie nietypowe i na pewno zapadnie ono w pamięci jego uczestników. Aleksandra Wilk przedstawiła na nim różnorakie rodzaje zabaw integracyjnych, które nauczyciele bibliotekarze będą mogli wykorzystać podczas zajęć szkolnych ze swoimi uczniami. Nauczyciele wzięli udział w grach taneczno-rytmicznych, i zabawach ruchowych angażujących w równym stopniu wszystkich jej uczestników. Praca każdej osoby była jednakowo potrzebna i błąd jednostki stawał się błędem całej grupy. Jedną z takich zabaw był taniec gwiazdy polegający na poruszaniu się w rytm muzyki i równomiernym wykonywaniu określonych czynności. Innym przykładem może być podrzucanie do góry chusty, którą następnie musiał złapać uczestnik o imieniu wypowiedzianym przez osobę podrzucającą. Upadek chusty na podłogę powodował zakończenie zabawy, więc każdy musiał się wyjątkowo starać jeśli chciał się dalej bawić. Mimo iż taki rodzaj zabawy przeznaczony jest głównie dla uczniów to można było zobaczyć na twarzach nauczycieli duże zaangażowanie i chęć uczestniczenia w tego typu zajęciach. Jest to dobry sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków i problemów. Po zakończeniu części praktycznej każdy mógł uzyskać od Aleksandry Wilk teoretyczną wiedzę dotyczącą tych zajęć oraz odpowiedź na każde pytanie ich dotyczące. Teraz każdy nauczyciel będzie mógł wypraktykować zabawy razem ze swoimi uczniami i będzie to z pewnością dla nich miłe urozmaicenie dnia w szkole.