Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie  https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

Wsparcie dla dorosłych córek narcystycznych matek : jak być wystarczająco dobrą / Karyl   McBride. - Łódź : Wydawnictwo Feeria,  2021.

Książka pokazuje, jak narcyzm matki wpływa na różne aspekty oraz wskazuje sposoby   przezwyciężenia trudności, a nawet pomaga odnaleźć drogę zrozumienia i przebaczenia.

Jak uwolnić się od ciężaru dysfunkcyjnej rodziny : wsparcie dla dorosłych dzieci z trudnych   domów / Linda Friel, John Friel. - Łódź : Feeria Wydawnictwo, 2021.

Dzięki tej książce osoby wychowujące się w rodzinach przemocowych, w emocjonalnym   chłodzie itp., mają szanse zmienić swoje życie, przepracować trudne emocje i odzyskać   harmonię. To pierwsze kroki do zrozumienia siebie, szczęśliwego i spokojnego życia.

Żywienie osób starszych : rekomendacje Sekcji Dietetyki Medycznej POLSPEN / redakcja   naukowa dr n. med. Dorota Szostak-Węgierek.- Warszawa : PZWL Wydawnictwo Lekarskie,   2021.

Publikacja stanowi rekomendacje Sekcji Dietetyki Medycznej POLSPEN w zakresie żywienia   osób starszych w której zostały uwzględnione najnowsze wyniki badań w opisywanej   dziedzinie, a także aktualne zalecenia towarzystw naukowych.

Beze mnie jesteś nikim : przemoc w polskich domach / Jacek Hołub. - Wołowiec :   Wydawnictwo Czarne, 2021.

Autor opisuje historii dzieci, które zostały poddane przemocy psychicznej lub fizycznej, a   także kazirodztwu. Mowa tu również o skutkach, jakie mają dla nich takie doświadczenia w   przyszłości. Prócz tego bohaterami pozycji są też mężczyźni maltretowani przez kobiety   zarówno na tle psychicznym, jak i fizycznym, a także kobiety, bite, gwałcone lub poniżane   przez mężczyzn.

Dyskryminacja : powiedz: stop! / Emma Strack. - Gdańsk : Wydawnictwo Adamada, 2021.

Książka, przedstawiając rozmaite przejawy dyskryminacji, uwrażliwia czytelników na   prześladowanie jednostek i grup społecznych. Przywołując fakty i dowody, otwiera oczy na   niesprawiedliwość i składa hołd tym, dzięki którym coś się w tej kwestii zmieniło.

Zajęcia twórcze w szkole / Grzegorz Noras. - Warszawa : rozpisani.pl, copyright 2020.

Książka zawiera scenariusze zajęć, które uatrakcyjnią proces nauczania i uczynią go bardziej   efektywnym.

Czuła przewodniczka : kobieca droga do siebie / Natalia de Barbaro. - Warszawa :   Wydawnictwo Agora, 2021.

Autorka uczy, w jaki sposób odróżnić swoje prawdziwe potrzeby i pragnienia od poczucia   obowiązku, pomaga wyzwolić się z toksycznych schematów i relacji.