Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie  https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

Terapia logopedyczna i pedagogiczna w przedszkolu i szkole : porady i ćwiczenia / Anna   Radwańska, Anna Sobolewska-Kędzior. – Warszawa : Difin, 2021.

Książka zawiera ćwiczenia do wykorzystania podczas zajęć, będące inspiracją do wzajemnej współpracy podczas prowadzenia terapii, do wymieniania spostrzeżeń i doświadczeń.

Sposób na złość / Hallee Adelman. – Warszawa : Słowne Młode, [2021].

Książki z serii Sposób na emocje to opowiadania oparte o bliskie każdemu dziecku   doświadczenia, takie jak kłótnie między rodzeństwem czy trudne sytuacje w relacjach z   rówieśnikami. Z każdej z tych historii dziecko dowie się, jak działają jego emocje, jak mogą   one wpływać na innych, a także jak sobie z nimi radzić.

Wychowanie i wspieranie rozwoju małych dzieci w domu, żłobku i przedszkolu / pod redakcją Anny Mikler-Chwastek. Warszawa : Difin, 2017.

Autorzy przybliżają kwestie związane ze wspomaganiem rozwoju umysłowego, zdobywaniem umiejętności społeczno-emocjonalnych, kompetencji w zakresie motoryki małej i dużej, porozumiewania się, samodzielnego rozwiązywania problemów, nabywania umiejętności samoobsługowych.

Burza w twojej głowie : przerwij błędne koło negatywnych myśli /  David A. Clark. – Sopot :   GWP, 2021.

Poradnik zawiera oparte na dowodach naukowych strategie radzenia sobie z dwiema   formami negatywnego myślenia – zamartwianiem się i rozpamiętywaniem.

Jak nie zgubić dziecka w sieci? /  Zyta Czechowska, Mikołaj Marcela. – Warszawa : Muza, 2021.

Publikacja dostarczy wiedzy o zaletach i wadach nowych technologii oraz praktycznych   rozwiązaniach, dzięki którym można ograniczyć zagrożenia związane z Internetem .

Nowe uzależnienia młodego pokolenia : od przyjemności do przymusu /  Robert Modrzyński. – Warszawa : Difin, copyright 2021.

Książka porządkuje wiedzę na temat nałogowych zachowań coraz częściej pojawiających się   u młodych ludzi.

Królowa piękna z Jerozolimy / Sarit Yishai-Levi. – Kraków : Znak Koncept, 2022.

Saga rodzinna o matkach i córkach, sekretach skrywanych przez lata oraz klątwie ciążącej   na czterech pokoleniach kobiet z rodu Ermozów.