W tym roku Dzień Dinozaura świętowaliśmy razem z grupą Misiów z Przedszkola Mali Giganci, grupą Pszczółek z Przedszkola nr 3 w Płońsku oraz z podopiecznymi Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku. Z tej okazji nasza biblioteka zamieniła się w stanowisko paleontologiczne. Odkrywaliśmy zatem kości dinozaurów i układaliśmy ich szkielety. Dzięki książce Czytaj z Albikiem, Dinozaury mieliśmy okazję posłuchać odgłosów prehistorycznych gadów. Nie mogło oczywiście zabraknąć elementu ruchowego, dlatego też odrobinę się pogimnastykowaliśmy się, ćwicząc jednocześnie odróżnianie lewej i prawej strony. Na koniec puściliśmy wodze fantazji i spróbowaliśmy stworzyć własnego dinozaura z figur geometrycznych. Dzięki wszystkim za wspólne świętowanie!