Podczas ferii w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku zaprosiliśmy Was do krainy śnieżynek i bałwanków. Na naszych zajęciach rozmawialiśmy o atrybutach zimy oraz o zasadach bezpiecznej zabawy na śniegu. Czytaliśmy tekst pt. „Mróz na szybie”, oglądaliśmy, a następnie sami próbowaliśmy stworzyć „mrozowe” arcydzieła. Rysowaliśmy też portret bałwanka — portret wyjątkowy, bo tworzony z zasłoniętymi oczami. Nie zabrakło też muzycznych akcentów. Śpiewaliśmy znaną wszystkim piosenkę „Zima, zima, zima” oraz odtańczyliśmy „Taniec śnieżynek” przy dźwiękach „Zimy” Vivaldiego. Na koniec powysilaliśmy szare komórki przy matach do kodowania. W zajęciach brali udział uczniowie Szkół Podstawowych nr 1, nr 2 oraz nr 3 w Płońsku oraz dzieci z Językowo-Sportowego Niepublicznego Przedszkola „Mali Giganci” w Płońsku, a poprowadziły je Renata Grabowska i Magda Ebert.

(me)