12 grudnia w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku odbyło się spotkanie dla zainteresowanych nauczycieli na temat „Sztuczna inteligencja – szanse i zagrożenia”.  Spotkanie rozpoczęła prezentacja na temat sztucznej inteligencji. Omówiono w niej podstawowe pojęcia,  wskazano korzyści, ale i zagrożenia jakie SI niesie. Przedstawiono też przykłady wykorzystania sztucznej inteligencji w różnych dziedzinach życia. Wskazano narzędzia przydatne do generowania tekstów oraz narzędzia pomocne w wykrywaniu tekstów generowanych przez sztuczną inteligencję, które na pewno wykorzystają nauczyciele weryfikując samodzielność pracy uczniów. Zaprezentowano, m.in. Chat GPT, Bing, Bard, ElevenLabs, Elai.io, D-ID oraz Majo.ai. Spotkanie poprowadziły Magda Ebert i Elwira Stolpa.