21 czerwca 2023 r. Renata Grabowska z Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku, zakończyła cykl całorocznych zajęć edukacyjnych z elementami biblioterapii prowadzonych w ramach programu „Twórcze podróże z poezją w tle”. Uczestniczyli w nich uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kucicach Nowych: Angelika, Nikola, Polina, Amelka, Alicja, Kacper i dwóch Bartków. W ciągu roku szkolnego odbyło się siedem spotkań. Punktem wyjścia do każdych zajęć były teksty poetyckie polskich autorów. Uczniowie mogli przyswajać informacje o poetach, dziełach sztuki oraz wypowiadać się na temat treści wierszy, ich nastroju i poetyckim przekazie oraz tworzyć kreatywne prace plastyczne inspirując się słowami poezji. Wykorzystywaliśmy różnorodne, ciekawe techniki plastyczne, dające dzieciom dużo radości z tworzenia.

RG