Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku proponowała nauczycielom i uczniom udział w zajęciach z elementami biblioterapii. Spotkania pod tytułem „Dobro, prawda pożyteczność” w oparciu o bajkę filozoficzną „Trzy sita” prowadziła Aleksandra Wilk. Lekcje dbywały się w Bibliotece Pedagogicznej, w Szkole Podstawowej nr 1 w Płońsku i  w Szkole Podstawowej w Siedlinie. W zajęciach brali udział uczniowie klas VI – VIII. „Często aż nas swędzi język, żeby opowiedzieć to, co usłyszeliśmy od innych. Czy nie byłoby lepiej przesiać najpierw wypowiedzi przez trzy sita?” Te sita to : prawda, dobro i pożyteczność. Bawiąc się, rysując, grając w głuchy telefon, przekazując wiadomości rysowane na plecach, słuchając, czytanych głośno tekstów i omawiając je uczniowie rozmawiali o poważnych sprawach i wyciągali wnioski. Sami definiowali pojęcia: tolerancja, prawda, dobro, pożyteczność, plotka, obmowa, kłamstwo oraz: „dobre słowo” i „złe słowo”.