Tradycyjnie, co roku we wrześniu organizujemy spotkanie wyjazdowe nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych współpracujących z naszą biblioteką. W tym roku przygotowaliśmy je wspólnie ze Szkołą Podstawową w Sarbiewie. W programie spotkania znalazła się wizyta w kościele, gdzie proboszcz parafii ks. dr Janusz Ziarko opowiedział o upamiętnieniu postaci księdza M.K. Sarbiewskiego w jego rodzinnej miejscowości, o wpływie poety na współczesnych mieszkańców, ale też bardzo ciekawie przybliżył nam historię kościoła i parafii. Po krótkim spacerze śladami Sarbiewskiego udaliśmy się do miejscowej szkoły, gdzie znajduje się izba pamięci poświęcona poecie. O prezentowanych w izbie zbiorach opowiedziała dyrektor szkoły pani Monika Witkowska. W drugiej części spotkania rozmawialiśmy o organizacji sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli-bibliotekarzy powiatu płońskiego w roku szkolnym 2020/21. Wyłoniliśmy obszar wspomagania i będzie on dotyczył pracy bibliotek w dobie pandemii, ustaliliśmy też harmonogram spotkań, na koniec zaś nauczyciele podzielili się uwagami na temat wprowadzonych procedur korzystania z bibliotek. Po spotkaniu nadszedł czas na integrację, tym razem przy ognisku.