Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu płońskiego

27 listopada w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku miało miejsce kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu płońskiego. Tym razem tematem spotkania, które poprowadziła Katarzyna Karczewska, była „Grywalizacja”. Grywalizacja polega na wykorzystaniu mechanizmów znanych z gier do zwiększenia zaangażowania uczniów w aktywność edukacyjną. Motywuje do działania, uczy i aktywizuje łącząc elementy edukacji, zabawy oraz rywalizacji. Tę formę aktywności można również wykorzystać w bibliotece. Uczestnicy naszego spotkania obejrzeli film o grywalizacji, a także będące w naszych zasobach gry literackie, miejskie, szkolne czy też, przeżywające renesans – gry planszowe. Dyskutowano  o możliwości wykorzystania gier na zajęciach lekcyjnych a także o tym, jakimi kryteriami należy się kierować tworząc bibliotekę gier.