24 października 2019 r. – „Wypadek, czyli „Lubię to!” – lekcja w SP w Kucicach

W bieżącym roku szkolnym Renata Grabowska z Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku realizuje program z elementami biblioterapii „Dobre maniery w sieci”. Program powstał w oparciu o książkę Zofii Staniszewskiej „Dzieci w sieci czyli dobre maniery w Internecie”. Realizowany jest w klasie III SP w Kucicach. Program ma na celu bezpieczne wprowadzenie dzieci w wirtualny świat. Dzieci poznają zagrożenia i sposoby ich unikania, poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa i są uczone bezpiecznego i kulturalnego korzystania z Internetu. Program przewiduje 10 spotkań. Dwa – „Randka, czyli esemesy w kinie” oraz „Wypadek, czyli lubię to!”, już zostały zrealizowane. Przed dziećmi jeszcze 8 tematów systematycznie realizowanych do końca roku szkolnego. Wśród tematów m.in. netykieta, pojęcia hejtu, trolli, pisanie maili, blogi i wiele innych, ale wszystkie te tematy mają jeden cel : uświadomić dzieciom czym jest Internet i jakich zasad trzeba przestrzegać by być świadomym jego użytkownikiem.