„Patroni szkół powiatu płońskiego (co nas łączy)” – spotkanie integracyjno-organizacyjne

Tradycyjnie we wrześniu organizujemy spotkanie dla współpracujących z nami bibliotekarzy szkolnych i nauczycieli powiatu płońskiego. Tym razem spotkałyśmy się w leśniczówce w Kucharach Królewskich. Spotkanie składało się z dwóch części. Najpierw omówiłyśmy sprawy organizacyjne dotyczące form współpracy w bieżącym roku szkolnym. Przedstawiłyśmy również naszą ofertę edukacyjną, zgodną z założeniami polityki oświatowej państwa. Druga część spotkania odbyła się pod hasłem „Patroni szkół powiatu płońskiego (co nas łączy)”. Patron powinien być autorytetem, ale i inspiracją do działania. Szkoły w różny sposób świętują dni patrona. Wśród wymienianych form znalazły się m.in. konkursy, lekcje. Omawiając działalność szkół zauważyłyśmy,  że jest to kolejna płaszczyzna, na której możemy współpracować i wymieniać się doświadczeniami.