poranekgl21 listopada odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Matematyczno-przyrodnicze poranki w bibliotece”, które prowadziła Aleksandra Wilk.  Są to gry i zabawy przeznaczone dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Na dzisiejszej lekcji  mieliśmy przyjemność gościć  dwie grupy uczniów z SP w Zaborowie. Z uwagi na charakter zajęć odbywają się one w grupach nie większych niż 20 osób. W zajęciach wykorzystywane są też teksty literackie m.in.  „Mierzymy, mierzymy” z książki  A. Cerasoli  „Pan Kartezjusz gra w statki”. Zgodnie z tematem tekstu dzieci dokonywały pomiarów łokciami, paluszkami, stopami a potem miarkami. W zajęciach wykorzystano też gry i zabawy matematyczne, taniec paluszków oraz karty pracy.