21 kwietnia 2016 r. – „Językowy tor przeszkód” - Powiatowy Konkurs Recytatorski

konk2016

21 kwietnia w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku odbyła się 13. edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Językowy tor przeszkód”. Do uczestnictwa zaprosiliśmy uczniów klas IV-VI szkół podstawowych naszego powiatu. Tematem konkursu były tzw. łamańce językowe, czyli utwory zawierające trudne do wypowiedzenia wyrażenia czy słowa. Celem konkursu było inspirowanie uczestników do rozwijania sprawności językowej i artykulacyjnej, promowanie poprawnej wymowy i kształtowanie kultury żywego słowa, rozwijanie uzdolnień recytatorskich, zachęcanie do publicznych wystąpień oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. W konkursie uczestniczyło 33 uczniów z 17 szkół podstawowych. Jury w składzie : Elżbieta Pałuba-Kolendo – logopeda - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Katarzyna Karczewska – logopeda, nauczyciel-bibliotekarz BP, Anna Kacperska – nauczycielka SP 3, Bogumiła Komorowska – nauczycielka SP w Smardzewie, Jolanta Sieczkowska – nauczycielka SP w Gościminie Wielkim, przyznało : I miejsce ex aequo - Kasi Długołęckiej z SP w Kroczewie i Ewie Wielgolaskiej z SP w Uniecku; II miejsce ex aequo - Julii Skwarskiej z SP w Smardzewie i Dagmarze Drapale z SP w Lisewie. Przyznano również trzy III miejsca – Gabrysi Kowalewskiej z SP w Uniecku, Malwinie Mak z SP w Siedlinie i Dominice Piekut z SP w Kroczewie. Jury postanowiło też wyróżnić uczniów Dawida Kowalskiego z SP w Grodźcu i Mikołaja Pawłowskiego z SP w Mystkowie. Na uroczystość wręczenia nagród, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Płońsku oraz Biblioteka Pedagogiczna, przybyła pani Anna Dumińska-Kierska - wicestarosta powiatu płońskiego.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!