„Niektórzy lubią poezję” – Powiatowy Konkurs Recytatorski

21.3W Światowym Dniu Poezji odbyła się w naszej bibliotece ósma już edycja konkursu recytatorskiego. Tegoroczny konkurs zorganizowany pod hasłem „Niektórzy lubią poezję” , poświęcony był twórczości Wisławy Szymborskiej. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych powiatu płońskiego. Udział w nim wzięło 27 uczniów z 10 szkół. Jak co roku poziom  konkursu był bardzo wysoki. Nagrodzeni uczniowie wyróżnili się ciekawą interpretacją, zrozumieniem tekstu i wrażliwością poetycką. Jury w składzie : Anna Goliasz – Starostwo Powiatowe w Płońsku i Elwira Stolpa – BP Płońsk  oraz wybrani losowo nauczyciele - Maria Kazimierczak – Publiczne Gimnazjum nr 2 w Szczytnie, Kamila Żuchowska – Gimnazjum w Polesiu, Jerzy Borowski – Publiczne Gimnazjum w Uniecku, wyłoniło laureatów.  I tak I miejsce przyznano Idze Szabat z Powiatowego Gimnazjum Publicznego w Płońsku,  II miejsce zdobyły ex aequo Julita Peczyńska z Gimnazjum nr 2 w Płońsku oraz Natalia Łoniewska z Publicznego Gimnazjum w Nacpolsku, III miejsce zdobył Tomasz Obrębski  z Publicznego Gimnazjum w Raciążu. Wyróżnienia przyznano Alicji Jabłońskiej z Publicznego Gimnazjum w Starym Gralewie, Annie Berger z Powiatowego Gimnazjum Publicznego w Płońsku i Emilii Kuskowskiej z Publicznego Gimnazjum w Uniecku. Po ogłoszeniu nazwisk laureatów wręczono nagrody i dyplomy, na którą to uroczystość przybył wicestarosta płoński Andrzej Stolpa. Nagrody i dyplomy ufundowało Starostwo Powiatowe w Płońsku,  PPUH „Prymus” Ewy i Tomasza Jędraszczak oraz BP  w Płońsku.