Konkurs Recytatorski Poezji Juliana Tuwima

konkursPo raz kolejny  Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku uczciła Światowy Dzień Poezji poprzez zorganizowanie dziewiątej już edycji konkursu recytatorskiego.  Tym razem do recytacji zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych. A ponieważ rok 2013 jest rokiem Juliana Tuwima uczestnicy recytowali wiersze tego wielkiego polskiego poety. W konkursie uczestniczyło 40 uczniów z 20 szkół powiatu płońskiego. Wszystkie dzieci bardzo pięknie się zaprezentowały. Wykazały się niezwykłą kreatywnością i wyobraźnią. Całości dopełniły kolorowe stroje i rekwizyty.  Jury jednogłośnie zdecydowało o przyznaniu I miejsca Bartoszowi Ziółkowskiemu z SP w Kroczewie, II miejsce zajęła Ola Bartkowska z SP nr 3 w Płońsku a III miejsce przyznano Kamilowi Morańskiemu z SP w Jońcu. Jury przyznało również pięć wyróżnień, a otrzymali je uczniowie : Patrycja Machnacka z SP nr 2 w Płońsku, Anna Gierkowska z SP nr 3 w Płońsku, Zuzia Bronowska z SP nr 2 w Płońsku, Julia Kujawa z SP w Szczytnie oraz Angelika Majkowska z SP w Jońcu. Nagrody dla laureatów ufundowali Starostwo Powiatowe w Płońsku i Biblioteka Pedagogiczna a wręczyli je Renata Grabowska – kierownik biblioteki oraz Andrzej Stolpa - wicestarosta płoński.