Lekcja biblioterapeutyczna w SOSW w Jońcu

29.X. Renata Grabowska i Aleksandra Wilk zostały zaproszone na lekcję biblioterapeutczną w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jońcu.  Lekcję  prowadzoną przez nauczycielki z SOSW – Annę Sadowską i Bożenę Dalecką rozpoczęło zaprezentowanie utworów o tematyce jesiennej. Uwagę zwracały nie tylko piękne występy dzieci, ale też wspaniała dekoracja oddająca klimat spotkania.  W dalszej części spotkania odbyły się zajęcia terapeutyczne prowadzone przez Olę Wilk. Problemy wynikające z zaburzeń rozwoju dziecka są wielorakie i należy je korygować. Biblioteka jest odpowiednim miejscem do tego typu zajęć. Dlatego też w zajęciach w bibliotece szkolnej stosuję się zabawy, która spełniają rolę techniki terapeutycznej. Zajęcia takie relaksują, działają uspokajająco, obniżają napięcie,  wzmagają  także akceptację i wiarę w siebie.