Nowe książki maj-czerwiec 2021 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

Terapeuci zajęciowi w Polsce : role zawodowe, kształcenie i perspektywy rozwoju zawodu / Edyta Janus. - Warszawa : Difin, 2018.

W monografii czytelnik odnajdzie analizę aspektów wykonywania zawodu terapeuty zajęciowego w Polsce – socjalizacji do pełnienia roli zawodowej i jej atrybutów, kształcenia oraz percepcji zachodzących przemian ujmowanej z perspektywy aktywnych zawodowo terapeutów zajęciowych.

Terapeutyczne zabawy w integracji sensorycznej /  redakcja naukowa Elżbieta Wieczór, Jacek Szmalec, Grzegorz Brzuzy. - Warszawa : Difin, 2019.

Publikacja przedstawia zabawy terapeutyczne do integracji sensorycznej z propozycjami ćwiczeń i narzędzi diagnostycznych możliwych do wykorzystania w przedszkolu i szkole.

Obudź swoją kreatywność : jak aktywować twórczy potencjał umysłu / Dagmara Gmitrzak. - Gliwice :  Wydawnictwo Helion, copyright 2019.

Ta książka pomoże czytelnikowi odbyć wewnętrzną podróż w głąb siebie. Zainspiruje do twórczego życia i znalezienia ścieżki swojego powołania. Autorka przygotowała dziesiątki ćwiczeń, które pomogą  wzmocnić poczucie własnej wartości i wyjątkowości - i stać się najlepszą wersją siebie.

Niska samoocena u dzieci : praktyczny poradnik dla specjalistów i rodziców / Margot Sunderland. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2019.

Dzięki tej książce czytelnik zrozumie dziecięce poczucie braku wartości, dotrze do źródeł niskiej samooceny dziecka, rozpozna emocje, które kryją się za jego trudnym zachowaniem, dowie się, jak rozmawiać z dzieckiem, by pomóc mu przepracować problemy, nauczy dziecko wyrażania własnych emocji i opinii a także wzmocni poczucie własnej wartości dziecka.

Trudności w percepcji sensorycznej w autyzmie i zespole Aspergera :  inne doświadczenia sensoryczne - inne światy percepcyjne / Olga Bogdashina. - Gdańsk : %b Harmonia Universalis - Grupa Wydawnicza Harmonia, 2019.

Publikacja, oparta na wynikach najnowszych badań, umożliwi rodzicom, terapeutom i nauczycielom zrozumienie problemów związanych z percepcją sensoryczną w autyzmie, a także zapoznanie się z metodami i technikami, które pozwolą zminimalizować trudności i wykorzystać mocne strony osób autystycznych.

Życie w średniowiecznym zamku / Joseph Gies, Frances Gies. - Kraków : Znak Horyzont - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2017.

Autorzy prowadzą czytelnika przez życie w średniowiecznej warowni, które zachwyca i zaskakuje. Miłośnicy Gry o tron odnajdą tu wiele postaci, które posłużyły George’owi R.R. Martinowi do stworzenia bohaterów.

Dziadek Władek : o Broniewskim, Ance i rodzinie / Ewa Zawistowska. - Warszawa : Prószyski i S-ka, 2019.

Autorka, wnuczka Broniewskiego, z nieznanych dotąd listów, zdjęć i dokumentów  układa historię swojej niezwykłej rodziny. W jej barwnej opowieści powraca też powojenny świat literacki i filmowy oraz skomplikowana rzeczywistość lat pięćdziesiątych.