Nowe książki wrzesień-październik 2020 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

balbuBalbutologopedia : terapia, wspomaganie, wsparcie  / redakcja naukowa Jacek J. Błeszyński. -  Toruń : Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, 2020.

Publikacja poświęcona problematyce niepłynności mowy. Teksty pogrupowano w trzech rozdziałach, poświęconych : problemom terapii, wspomagania i wsparcia.

wybraWybrane przestrzenie niepełnosprawności : teoria, diagnoza, badania / redakcja naukowa Mateusz Penczek, Anida Szafrańska. - Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2018.

W monografii wyodrębniono następujące obszary: rozważań teoretycznych, diagnozy oraz badań empirycznych. Zróżnicowanie tematyczne widoczne w niniejszej publikacji odzwierciedla wielość i różnorodność obszarów zainteresowań pedagogiki specjalnej.

psychoPsychologia w zawodzie i w pracy opiekuna medycznego / Joanna Kliszcz. - Sopot : GWP, 2019.

Autorka książki wskazuje główne przyczyny rosnącego zapotrzebowania na opiekunów medycznych i bardzo dokładnie omawia ich rolę. Zauważa duże znaczenie pracy opiekunów zarówno w ujęciu medycznym, jak i społecznym, jak również przybliża najważniejsze kompetencje i cechy osoby pełniącej tę rolę.

wczesWczesnodziecięca edukacja w żłobku : obraz i postrzeganie  / Katarzyna Sadowska. - Poznań : Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, 2019.

Zawarta w publikacji analiza jest próbą ustrukturyzowania pewnych pojęć, tradycji, celów, metod, refleksji dorosłych nad stymulowaniem rozwoju dzieci. Autorka zachęca również czytelnika do głębszego namysłu nad funkcjonowaniem małego dziecka w procesie wczesnodziecięcej pozarodzinnej edukacji w Polsce.

psyszczePsychologia szczęścia : to, kiedy, dlaczego kocha życie i co z tego wynika, czyli Nowa odsłona teorii cebulowej / Janusz Czapiński. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2017.

Książka o Polkach i Polakach, o naszym szczęściu i nieszczęściu, o życiu w III Rzeczypospolitej. Stanowi wnikliwe odzwierciedlenie typu badań prowadzonych w zakresie bujnie rozwijającej się psychologii pozytywnej. Jest w pewnym sensie kompendium wiedzy uzyskanej w toku znanych współczesnych badań ponad szczęściem – wiedzy o korelatach i uwarunkowaniach poczucia szczęścia, i także o uczestniczących w tych badaniach ludziach (różnych narodowości i kultur).

niepelNiepełnosprawność ruchowa w paradygmacie pozytywnie ukierunkowanym / Stanisława Byra. -  Lublin : Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, 2019.

W publikacji uwypuklona została kategoria pozytywności, odnosząca się do konstruktywnych, rozwojowych przeobrażeń, pozytywnych doświadczeń, aspektów sprzyjających prowadzeniu dobrego, sensownego i satysfakcjonującego życia, mimo posiadanych ograniczeń.

superSuperpamięć dla dzieci / Paulina Mechło, Roksana Kosmala. - Gliwice : Wydawnictwo Helion, copyright 2019.

Książka dla każdego kto chce dobrze radzić sobie w szkole i życiu, być mądrym i zdolnym, kto marzy o tym, by zapamiętywanie nowych informacji przychodziło mu bez wysiłku.

alkoAlkohol : piekło kobiet : prawdziwe historie kobiet uzależnionych od alkoholu / Monika Sławecka. - Bielsko-Biała : Pascal, 2019.

Książka ukazuje portret Polek, które zmagają się z chorobą alkoholową. Są wśród nich kobiety znane i nieznane, aktorki i pielęgniarki, dyplomatki i sprzedawczynie. Łączy je jedno - uzależnienie.