Nowe książki – wrzesień-październik 2019 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

(więcej na stronie http://83.12.188.66/integro/news)

madroscMądrość, inteligencja i twórczość w nauczaniu : jak zapewnić uczniom sukces / Robert J. Sternberg, Linda Jarvin, Elena L. Grigorenko. - Łódź : Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2018.

Książka dla nauczycieli przedstawiająca strategie dydaktyczne mające na celu nie tylko kształtowanie tradycyjnych umiejętności analitycznych u uczniów, lecz także wychowywanie ich na szczęśliwe osoby.

gielGiełkot : jak zrozumieć osoby mówiące niewyraźnie : podręcznik diagnostyki i terapii / Manon Spruit. - Kraków ; Wydawnictwo Edukacyjne, copyright 2017.

W książce opisano postępowanie diagnostyczne i rozpoznanie różnicowe. Przedstawiono też metody planowania i prowadzenia skutecznej terapii. Dzięki temu książka może służyć jako podręcznik diagnostyki i terapii giełkotu dla studentów i praktykujących logopedów.

retroRetrotopia : jak rządzi nami przeszłość / Zygmunt Bauman. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN , 2018.

Intencją autora było zinwentaryzowanie najbardziej spektakularnych i najbardziej znaczących zmian powiązanych z pojawieniem się retrotopijnych sentymentów i praktyk, co ujęte zostało w ramy czterech powrotów: do Hobbesa, do plemion, do nierówności oraz do łona.

basiaBasia i tablet / Zofia Stanecka, Marianna Oklejak. - Warszawa : Egmont Polska, 2018.

W książce o przygodach Basi autorki zmierzyły się z tematem nowoczesnych technologii w życiu dziecka. Dotknęły też kwestii uzależnień w sposób przystępny dla młodego człowieka.

metoMetoda projektu w doradztwie zawodowym : scenariusze warsztatów dla dzieci i młodzieży / Joanna Nawój-Połoczańska. - Warszawa : Difin, 2018.

Poradnik zawiera przegląd scenariuszy warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży wraz z przewodnikiem metodycznym i autorskim narzędziem diagnostycznym. Są to rozwiązania metodyczne przygotowane z myślą o pedagogach, nauczycielach i doradcach zawodowych, częścią pracy których jest przygotowanie uczniów do budowania ścieżek edukacyjnych i zawodowych.

dlaDla mądrego nic trudnego : łamigłówki językowe / [autorzy zadań: Maryla Wielgo-Pskiet, Aleksandra Witczak. - Warszawa : Wydawnictwo Zielona Sowa, copyright 2017.

Książka dla tych, którzy lubią zagadki logiczne, pełna  rebusów, krzyżówek, labiryntów słownych.

mariaMaria Piłsudska : zapomniana żona / Elżbieta Jodko-Kula. - Warszawa : Prószyński i S-ka - Prószyński Media, 2018.

U boku Piłsudskiego zawsze były kobiety - współuczestniczki pracy i walki, z czasem były przez niego odsuwane i stopniowo zapominane. Książka opowiada losy pierwszej żony Marszałka  Marii z Koplewskich, primo voto Juszkiewicz, Piłsudskiej,