Nowe książki – grudzień 2017 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

metoMetodyka edukacji polonistycznej w okresie wczesnoszkolnym : podręcznik dla studentów i początkujących nauczycieli / Danuta Dobrowolska. - Wyd. 2. - Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2017.

W książce Autorka zawarła swoje kilkunastoletnie doświadczenia z prowadzenia przedmiotu edukacja polonistyczna w systemie kształcenia zintegrowanego na uczelni i na platformie e-learningowej.

Sygn. MPLO 41277/8, 41408

piPi razy drzwi czyli Dziwne przypadki matematyki / Mickaël Launay ; przekład: Krzysztof Rejmer. - Łódź : Feeria Science/Wydawnictwo JK, 2017.

Autor zabiera czytelnika w podróż poprzez matematykę, jej najważniejsze teorie, przedstawia ludzi, którzy kryją się za nimi, pokazuje skąd wzięły się słynne twierdzenia i jak samemu przeprowadzić na nie dowód czy nawet stworzyć własną teorię matematyczną.

terapiaTerapia schematów dzieci i młodzieży / redakcja Christof Loose, Peter Graaf, Gerhard Zarbock ; przekład Joanna Arentewicz. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2017.

Terapia schematów łączy aspekty terapii poznawczo-behawioralnej z innymi modelami terapeutycznymi, między innymi z teorią przywiązania, z koncepcją psychodynamiczną oraz z modelami terapeutycznymi skoncentrowanymi na emocjach. Autorzy prezentują zastosowanie terapii schematów w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz z ich rodzicami.

kochajKochaj i pomóż dorosnąć : jak pomóc dziecku ze spektrum autyzmu wejść w dorosłe życie / Temple Grandin, Debra Moore ; przekład Katarzyna Sapeta-Czajka. - Kraków: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2017.

Książka – przewodnik dla opiekunów, nauczycieli, terapeuci oraz wszystkich, którym dobro dziecka ze spektrum autyzmu leży na sercu i chcą przygotować je do dorosłego życia w dzisiejszym świecie.

ksiaKsiążki (nie)godne czytania / Bogusław Śliwerski. - Kraków : Oficyna wydawnicza "Impuls", 2017.

Przy zalewie literaturą „brukową” warto zwrócić uwagę na jakość proponowanej literatury. Profesor Śliwerski bierze na warsztat blisko siedemdziesiąt tytułów - książek fachowych, specjalistycznych i tych zupełnie swobodnych - by wskazać wszystkim zainteresowanym garść tytułów wartych uwagi. Jego książka to podręczny przewodnik po lekturze publikacji Oficyny Impuls ale nie tylko.

psychoPsychologia zaburzeń : DSM-5 / James N. Butcher, Jill M. Hooley, Susan Mineka ; przekład Sylwia Pikiel, Anna Sawicka-Chrapkowicz. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2017.

Książka zawiera obowiązujące kryteria diagnostyczne klasyfikacji DSM-5 Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Dzięki niej czytelnik zapozna się z historycznymi zmianami poglądów na temat zaburzeń psychicznych, jak również z najnowszymi podejściami i wynikami badań.

Sygn. MPLO 41213/4

wzgoWzgórze psów / Jakub Żulczyk. - Warszawa : Świat Książki, 2017.

Na tle warmińsko-mazurskiej prowincji doskonale skonstruowany mroczny thriller: zaskakujący, niepokojący. Tajemnicze zaginięcia ludzi, makabryczne odkrycia związane z ich odnalezieniem, dramat rodzinny głównego bohatera to pretekst do mistrzowsko nakreślonego portretu lokalnej społeczności oraz uwikłanej w miejscowe układy rodziny.