Nowe książki – październik 2017 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

rolaRola pedagoga szkolnego w szkolnym systemie pomocy psychologiczno-pedagogicznej / Teresa Lewandowska-Kidoń, Barbara Kalinowska-Witek. - Lublin : Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, 2016.

Publikacja stanowi kompendium wiedzy, które ukazuje warsztat pracy pedagoga w szerokim aspekcie podejmowanych przez niego zadań. Koncentrują się one wokół zagadnień związanych z pomocą psychologiczno-peagogiczną i wspomaganiem rozwoju ucznia w warunkach szkolnych.

potegaPotęga podświadomości / Joseph Murphy ; z ang. przeł. Ewa Westwalewicz-Mogilska. - Wyd. nowe uzup. - Warszawa : "Świat Książki", 2017.

Ten poradnik pomoże uwolnić umysł i przekaże praktyczne wskazówki, dzięki którym można osiągnąć sukces, prestiż i dobrobyt, zdobyć przyjaciół, umocnić szczęśliwe małżeństwo, pokonać lęki, pozbyć  się złych nawyków i nałogów. Nowe wydanie książki uzupełnione  jest nigdy wcześniej niepublikowanymi komentarzami autora.

rozwodRozwód i separacja : komentarz / Adam Bodnar, Urszula Dąbrowska, Jacek Ignaczewski, Joanna Maciejowska, Andrzej Stempniak, Anna Śledzińska-Simon. - 4. wyd., stan prawny wrzesień 2016. - Warszawa : Wydawnictwo C. H. Beck, 2016.

Poza tradycyjnym, materialnoprawnym ujęciem rozwodu i separacji, szczegółowo omówiono przebieg postępowań sądowych. Ponadto wnikliwie poruszono problematykę jurysdykcji sądu oraz uznawania i wykonywania orzeczeń w sprawach małżeńskich.

literaLiteratura polska w latach II wojny światowej / Jerzy Święch ; Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. - Wyd. 6, dodr. 3. - Warszawa : Wydaw. Naukowe PWN, 2016.

Praca  syntetyzujące wiedzę na temat literatury wojny i okupacji w kraju i za granicą. W dwóch podstawowych działach, obejmujących literaturę krajową i emigracyjną, autor omówił twórczość najwybitniejszych autorów i życie literackie na tle specyficznego, jakim była wojna, okresu historycznego i politycznego.

opiekunOpiekun medyczny w praktyce / Elżbieta Szwałkiewicz ; współaut. Miłosz Asmann [et al.]. - Wyd. 1, dodr. 6. - Warszawa : Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2016.

Przewodnik po nowoczesnych metodach pielęgnowania osób chorych i niepełnosprawnych. W publikacji zwrócono uwagę na właściwe podejście do udzielania pomocy podopiecznym - pełne troski pielęgnowanie i usprawnianie oraz kompensowanie utraconej sprawności za pomocą sprzętu wspomagającego i technologii medycznych.

czytanieCzytanie dla rozwoju : wczesnodziecięca nauka czytania metodą Cudowne Dziecko / Aneta Czerska. - Warszawa : Instytut Rozwoju Małego Dziecka, cop. 2016.

Tematem publikacji jest wczesnodziecięca nauka czytania dla dzieci najmłodszych. Metoda Cudowne Dziecko rozwija wzrok, słuch i mowę dziecka, kształtuje myślenie operacyjne oraz świadomość otaczającego świata.

niezwyNiezwyczajni ludzie : nowe spojrzenie na autyzm / Barry M. Prizant, Tom Fields-Meyer ; przekład Joanna Bilmin-Odrowąż. - Kraków ; Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2017.

Publikacja niezwykle cenna bo umożliwia spojrzenie na świat ludzi ze spektrum autyzmu od wewnątrz, zapewnia współczującą, głęboką perspektywę, która dodaje nadziei i podnosi na duchu specjalistów i członków rodziny, ukazując autyzm nie jako straszliwą niepełnosprawność, lecz jako niezwykły wymiar człowieczeństwa.

daszDasz radę : ostatnia rozmowa / Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka. - Dodruk 2., wznowienie. - Kraków : Wydawnictwo WAM, 2017.

Ostatnie tygodnie  życia ks. Jana Kaczkowskiego, które spędził odpowiadając na pytania o sprawy najtrudniejsze i najważniejsze. Książka – pożegnanie.