Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

jakreaJak reagować na agresję uczniów? : skuteczne techniki radzenia sobie z problemem / Monika Zielińska. -Gdańsk : Harmonia Universalis, 2016.

Książka porusza procedury postępowania terapeutycznego z dziećmi z zaburzeniami zachowania. Pokazuje, że pokazane procedury są skuteczne niezależnie od rodzaju zaburzenia. Do wykorzystania zarówno w szkole, jak i w domu.

poczuciePoczucie sensu życia osób starszych : inspiracje do edukacji w starości / Norbert G. Pikuła. - Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2015.

W książce przedstawiono, miedzy innymi, najważniejsze tezy socjologiczne, psychologiczne i pedagogiczne odnoszące się do sensu życia w kontekście przemian społecznych (w tym samotności osób starszych) oraz wyzwań edukacyjnych, jakie za sobą pociągają.

demencjaDemencja? to nie dla mnie! : ćwiczenia percepcji i pamięci dla osób w podeszłym wieku : poziom łatwy / [oprac. Magdalena Hinz]. - Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2015.

Ćwiczenia zawarte w tej książce przeznaczone są dla osób starszych, u których nastąpiło znaczne obniżenie sprawności umysłowej będące wynikiem starzenia się lub różnych chorób.

totylkoTo tylko dzieci / Paul Bloom. - Sopot : Wydawnictwo Smak Słowa, 2015.

Zawarte w książce wyniki badań sugerują, że już bardzo małe dzieci odróżniają dobre uczynki od złych, wykazują skłonność do empatii i współczucia, a także mają elementarne poczucie sprawiedliwości i prawości. Jednak Bloom pokazuje również ciemną stronę ludzkiej natury, tłumaczy, dlaczego czasem bywamy nietolerancyjni i małostkowi, a w skrajnych wypadkach skłonni do niewyobrażalnego okrucieństwa.

terapiaTerapia depresji skoncentrowana na emocjach / Leslie S. Greenberg, Jeanne C. Watson. - Gdańsk : Harmonia Universalis, 2014.

Autorzy opisują zastosowanie terapii skoncentrowanej na emocjach u pacjentów z depresją. W publikacji omówiono również naturę depresji oraz różnorakie metody jej leczenia, a także rolę emocji w tym procesie.

aserAsertywność / Sue Bishop ; przekł. Elżbieta Turlejska. - Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, cop. 2010.

Jest to rodzaj poradnika, który za pomocą licznych przykładów i ćwiczeń przybliża tematy: kontrolowania napięcia, samoświadomości i samooceny, wyrażania próśb i odmawiania, postępowania z kłopotliwymi ludźmi, zachowania w trudnych sytuacjach.

bluesBlues z kapustą / Jan Chojnacki. - Kraków : Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2016.

To opowieść o sile muzyki, barwnym życiu i absurdach PRL-u, pełna anegdot, humoru, w gwiazdorskiej obsadzie. Dla wszystkich kochających muzykę, pure nonsens i czujących bluesa – lektura obowiązkowa!