Mój przyjaciel pies (i inne zwierzęta)

Wybrane pozycje

(opisy na podstawie zasobów internetowych)

jakJak uszczęśliwić psa : 98 najlepszych wskazówek od Zaklinacza psów / Cesar Millan. - Białystok : Wydawnictwo Illuminatio Łukasz Kierus, 2014.

Zawiera 98 wskazówek, które wyjaśnią m.in. jak spokojnie asertywnie wyznaczać granice niepokornemu psu, pomóc pupilowi, którego czeka przeprowadzka albo poznanie nowego członka rodziny, a przede wszystkim – jak stać się mądrym przywódcą szczęśliwego stada!

witajWitaj, piesku! : dogoterapia we wspomaganiu rozwoju dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych / Beata Kulisiewicz. - Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2007.

Publikacja zawiera wiele propozycji konkretnych zestawów ćwiczeń, które można wykorzystać na zajęciach z psem podczas zajęć z dziećmi. Stanowi źródło inspiracji własnej pracy terapeutycznej.

philoPhilo, kot w drodze / Katarzyna Ryrych. - Łódź : Literatura, 2019.

Pełna przygód opowieść o kocim kanapowcu, którego los wystawia na ciężką próbę.

Sygn MPLO 42496

zwieZwierzęta wokół nas : przeciwieństwa / [pseud.] Lotje, [tekst i il. Lizelot Versteeg]. - Gdańsk : Adamada, 2017.

Książeczka dla najmłodszych. Pomaga dostrzec podobieństwa i różnice między zwierzętami i zapamiętać ich nazwy.

filipFilip, Pusia i nowy przyjaciel / Elżbieta Zubrzycka. - Gdańsk : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2018.

To pełna ciepła opowieść o przyjaźni, poświęceniu i wierności uczy dzieci, na czym polega współpraca, co to jest równość, skąd bierze się złość i wzajemny szacunek.

Sygn. MPLO 42033

mowaMowa zwierząt : duchowe moce zwierząt / Ted Andrews. - Białystok : Studio Astropsychologii, 2009.

Książka ta jest próbą nauczenia czytelnika technik rozpoznawania i interpretowania znaków i omenów świata naturalnego. Nauczy odczytywać zachowania zwierząt.

animaAnimalium / ilustracje Katie Scott ; tekst Jenny Broom. -  Warszawa : Dwie Siostry, 2016.

Na ilustracjach przypominających ryciny ze starych ksiąg czeka ponad 160 gatunków ze wszystkich zakątków świata. Zwięzłe opisy przybliżą czytelnikowi ich najbardziej charakterystyczne cechy, a krótkie, treściwe teksty rozdziałów opowiedzą o różnych grupach zwierząt i ich środowiskach naturalnych.

Sygn. CZPLO 40558

sposobSposób na Elfa / Marcin Pałasz. - Łódź : Wydawnictwo Literatura, 2019.

Historia adoptowanego ze schroniska Elfa to wzruszająca, a zarazem pełna humoru historia miłości psa do człowieka, i człowieka do psa.