Biblioteka Pedagogiczna dzieciom

Wybrane pozycje

(opisy na podstawie zasobów internetowych)

mikoMikołajek / Sempé i Goscinny. - Warszawa : Wydawnictwo "Nasza Księgarnia", 2008.

Seria książeczek dla dzieci. "Mikołajek" to pierwsza część cyklu. Akcja opowiadań w większości toczy się w szkole do której uczęszcza Mikołaj. Chłopcy są niezwykle żywotni, uwielbiają się bić i kłócić, a to co według nich jest świetną zabawą jakoś niespecjalnie podoba się dorosłym. Wbrew pozorom nie jest to książka włącznie dla dzieci.

harryHarry Potter i kamień filozoficzny / Joanne K. Rowling. - Poznań : Media Rodzina, cop. 2000.

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" to pierwsza część sagi o małym Czarodzieju. J.K. Rowling stworzyła niezwykłą opowieść o przyjaźni, lojalności i odwadze osadzoną w świecie pełnym magii i zaklęć, która bawi i uczy nie tylko młodszych czytelników.

lassieLassie wróć! / Eric Knight. - Warszawa : "Nasza Księgarnia", 1984.

Klasyczna opowieść o sile przyjaźni, która może pokonać wszelkie przeciwności. Nie tylko historia miłości, wierności i przywiązania psa do człowieka. To też opowieść o miłości człowieka do najlepszego przyjaciela - psa, miłości, która nie przemija, która nie daje o sobie zapomnieć.

opoOpowieści o Niewidzialnym / Eric-Emmanuel Schmitt. - Kraków : Znak, 2007.

Zbiorowe, pięknie ilustrowane wydanie trzech bestsellerowych powieści Erica-Emmanuela Schmitta -Oskar i pani Róża,Pan Ibrahim i kwiaty KoranuorazDziecko Noego. W swych książkach Schmitt pokazuje, że wymiar duchowy, niezależnie od tego, jaką religię wyznajemy, stanowi istotną część naszego życia i uczy czytelników otwartości wobec niego.

aniaAnia z Zielonego Wzgórza / Lucy Maud Montgomery. - Warszawa : "Nasza Księgarnia", 1980.

Pierwsza z serii powieści młodzieżowych autorstwa kanadyjskiejpisarki Lucy Maud Montgomeryopowiadająca o losach Ani Shirley, osieroconej dziewczynki wychowanej w Avonleaprzez rodzeństwo Marylę  i MateuszaCuthbertów.

wnu

Wnuczka do orzechów / Małgorzata Musierowicz. - Łódź : Wydawnictwo Akapit Press, 2014.

Kolejny tom Jeżycjady - ponadczasowego cyklu  Małgorzaty Musierowicz. Autorka pisze w niepowtarzalnym stylu i choć tematyka jej książek dotyczy najczęściej codziennego życia, to jednak potrafi ona nadać im ten szczególny urok i klimat. Lektura obowiązkowa!

letniaLetnia akademia uczuć. 1, Anna i wodorosty / Hanna Kowalewska. - Poznań : Zysk i S-ka, cop. 2007.

Opowieść o wakacyjnym obozie grupy licealistów. Lekka książka dla na długie zimowe wieczory. Dostępny jest również tom 2 -  Pięć najważniejszych słów.

chudaChuda / Judith Fathallah. - Kraków : Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2007.

Wstrząsająca powieść o anoreksji napisana przez nastolatkę.  Jej zmagania z chorobą trwały trzy lata, dziewczyna znalazła się na oddziale psychiatrycznym, przeszła swoje piekło. Świetnie napisana książka, mocna, ale jednocześnie optymistyczna.